Niezbywalne funkcje państwa – refleksje wokół książki G.A. Akerlofa i R.J. Shillera pt. Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa
Streszczenie
W sierpniu 2017 r. Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego opublikowało przekład książki Phishing for Phools: The Economics of Manipulation and Deception, autorstwa dwóch laureatów najwyższej rangi wyróżnienia w dziedzinie ekonomii, jaką jest Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla. We wprowadzeniu do niej podkreślałam, że jest to publikacja o pięknie i brzydocie świata finansów. Natomiast książkę Złowić frajera... traktuję jako poszerzoną kontynuację analiz na temat nieprawidłowości we współczesnej gospodarce, ale z uwzględnieniem nie tylko świata finansów, lecz całej specyfiki wolnego rynku, jego istoty, mechanizmów i narzędzi, jak też siły i słabości. (Fragment)
Strona wydawnictwa
http://www.pte.pl/223_biuletyny_pte.htmlKolekcje

Korzystanie z tego materiału jest możliwe zgodnie z właściwymi przepisami o dozwolonym użytku lub o innych wyjątkach przewidzianych w przepisach prawa, a korzystanie w szerszym zakresie wymaga uzyskania zgody uprawnionego.